Comunicat FNPL 22.05.2019 O delegație de polițiști din Skoplje – Macedonia și una de polițiști din Zrenjanin – Serbia, în vizită la Poliția Locală Timișoara cu ocazia sărbătoririi zilei instituției

0
631

Cu ocazia Zilei Poliției Poliției Locale, în perioada 17-19 mai 2019, o delegație a IPA Zrenjanin – Serbia și una a IPA Regiunea Skoplje – Macedonia au vizitat Poliția Locală Timișoara și orașul nostru, înmânând totodată diplome și plachete polițiștilor locali timișoreni cu această ocazie. Cei 16 polițiști sârbi și 4 macedoneni sosiți la Timișoara au dorit să fie alături de polițiștii locali care  și-au marcat ziua în data de 21 Mai, zi declarată a Poliției Locale la nivel național. Și cu acest prilej a avut din nou loc un schimb de experiență benefic pentru ambele părți, fiind întărite bunele relații de prietenie și colaborare. Oaspeții au fost însoțiți într-o vizită în orașul nostru, arătându-se încântați de zona istorică, centrală și de plimbarea de Bega cu vaporașele, promițând că vor reveni cât mai curând posibil.