CAMPIONATUL NAȚIONAL SPORTIV AL POLIȚIȘTILOR LOCALI EDITIA A VII -A

0
365

 

Cu prilejul aniversării ,,ZILEI  NAŢIONALE A POLIŢIEI LOCALE”, în data de 16 mai 2018, la Brașov, Federația Națională a Polițiștilor Locali din România a organizat și desfașurat a VII-a ediție a Campionatului Național al politiștilor locali din România la probele sportive: tir, tenis de masa și șah.

La competiţii au participat 24 de poliţişti locali, membrii ai Asociaţiilor profesionale afiliate la F.N.P.L., care au ocupat locul I la fazele Regionale. Această competiţie a fost una din cele mai intensive şi dinamice din ultimii ani.

Clasamentele finale:

TIR CONCURS INDIVIDUAL PERSONAL DE CONDUCERE
1. ASOCIAŢIA „DECEBAL” SECTOR 2 BUCUREŞTI
• Pascu Gheorghe……………………………………………….100 pct.
2.ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA
• Cojan Dorel………………………………………………………..98 pct.
3. ASOCIAŢIA  PROFESIONALA A POLIȚIȘTILOR LOCALI  TURDA
• Popescu Nicolae……………………………………………………82 pct.

TIR CONCURS INDIVIDUAL PERSONAL DE EXECUŢIE
1. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA
• Velicu Georgina………………………………………………..100 pct.
2. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA
• Toma Vasile …………………………………………………….99 pct.
3. ASOCIAŢIA „DECEBAL” SECTOR 2 BUCUREŞTI
• Moraru Romeo ………………………………………………..99 pct.
4. ASOCIAŢIA „DECEBAL” SECTOR 2 BUCUREŞTI
• Dobrin Valerica ………………………………………………….98 pct.

TIR CONCURS PE ECHIPE
1. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA… – 199 pct.
• Velicu Georgina şi Toma Vasile
2. ASOCIAŢIA „DECEBAL” SECTOR 2 BUCUREŞTI
• Dobrin Valerică şi Moraru Romeo ……………… – 197 pct.
3. ASOCIAŢIA GALPOL GALAȚI
• Istrate Cornel şi Roșca Mihaela…………… – 187 pct.
4. ASOCIAŢIA „SAMUS” SATU MARE
• Haidu Gheorghe și Tropotei Horea …… – 186 pct.

TENIS DE MASĂ CONCURS PE ECHIPE
1. ASOCIAŢIA POLIȚIȘTILOR LOCALI TRANSILVANIA
• Schuller Cristian şi Hodoș Sorin
2. ASOCIAŢIA GALPOL GALAȚI
• Herghelegiu Rodica şi Popescu Marin
3. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA
• Hancig Mircea şi Dăianu Ion
4. ASOCIAŢIA PROFESIONALĂ A POLIȚIȘTILOR LOCALI  A.I. CUZA SECTOR 3 BUCUREŞTI
• Știrbu Marius şi Bădoi Alexandru

TENIS DE MASĂ CONCURS INDIVIDUAL
1. ASOCIAŢIA POLIȚIȘTILOR LOCALI TRANSILVANIA
• Schuller Cristian
2. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA
• Hancig Mircea
3. ASOCIAŢIA GALPOL GALAȚI
• Herghelegiu Rodica
4. ASOCIAŢIA PROFESIONALĂ A POLIȚIȘTILOR LOCALI  A.I. CUZA SECTOR 3 BUCUREŞTI
• Știrbu Marius

ŞAH CONCURS INDIVIDUAL
1. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI TIMIŞOARA
• Ştirb Aurel
2. ASOCIAŢIA POLIȚIȘTILOR LOCALI TRANSILVANIA
• Zbircea Gheorghe
3. ASOCIAŢIA GALPOL GALAȚI
• Istrate Cristian

  1. ASOCIAŢIA POLIŢIŞTILOR LOCALI SLOBOZIA
  • Gavrilă Marian

Caștigatorii au fost premiați cu diplome, medalii și cupe oferite de Președintele FNPL,  Dl. Aurel Dobrila.