CLASAMENTUL COMPETIȚIILOR SPORTIVE REGIONALE 2019

0
109

În perioada 22.04.2019 – 03.05.2019, sub conducerea vicepreședinților FNPL s-au desfăşurat  competiţiile sportive aferente celor 8 euroregiuni, la cele 3 probe desemnate: tir, tenis de masă și șah.

Pentru  finala Campionatului Național al Polițiștilor Locali, ce se vor desfășura în localitatea Pitești, Județul Argeș, în perioada 9 – 11 mai 2019, s-au calificat următorii polițisti locali, conform clasamentului:

Tir individual conducere:

  1. Zona 2 – CARP NELU  – Asociația Polițiștilor Locali Galpol Galați
  2. Zona 3 – NEDELCU VALENTIN – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali Slobozia
  3. Zona 5 – COJAN DOREL  – Asociația  Profesională a Polițiștilor Locali Timișoara
  4. Zona 6 – PRECUP IOAN – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali SAMUS Satu Mare
  5. Zona 8 –  PASCU GHEORGHE – Asociația Polițiștilor Locali/Comunitari Sector 2 Decebal

Tir individual:

  1. Zona 2 – ISTRATE CORNEL DUMITRU  – Asociația Polițiștilor Locali Galpol Galați
  2. Zona 3 – VASILE MARIUS DANIEL – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali Slobozia
  3. Zona 5 – MIHAILA – VELICU GEORGINA  – Asociația  Profesională a Polițiștilor Locali Timișoara
  4. Zona 6 – HAIDU GHEORGHE – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali SAMUS Satu Mare
  5. Zona 7 – PÂNTEA ION – Asociația de Sprijin din cadrul Poliției Locale Brașov
  6. Zona 8 –  DOBRIN VALERICĂ – Asociația Polițiștilor Locali/Comunitari Sector 2 Decebal

Tir echipe:

  1. Zona 2 – ISTRATE CORNEL DUMITRU/ ROȘCA MIHAELA  – Asociația Polițiștilor Locali Galpol Galați
  2. Zona 3 – VASILE MARIUS DANIEL/ FULGEANU ADRIAN – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali Slobozia
  3. Zona 5 – MIHAILA – VELICU GEORGINA /TOMA VASILE – Asociația  Profesională a Polițiștilor Locali Timișoara
  4. Zona 6 – HAIDU GHEORGHE / TROPOTEI HOREA – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali SAMUS Satu Mare
  5. Zona 7 – GAVRILĂ FLORIN/ BALOMIREAM DANIEL – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali din Județul Alba
  6. Zona 8 –  DOBRIN VALERICĂ/ MORARU ROMEO – Asociația Polițiștilor Locali/Comunitari Sector 2 Decebal

Şah:

  1. Zona 3 – GAVRILĂ MARIAN – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali Slobozia
  2. Zona 5 – STIRB AUREL  – Asociația  Profesională a Polițiștilor Locali Timișoara
  3. Zona 6 – GOVOR VASILE – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali SAMUS Satu Mare
  4. Zona 7 – MARIAN IOAN – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali din Județul Alba
  5. Zona 8 –  PAȘCAN GHEORGHE  – Asociația Polițiștilor Locali/Comunitari Sector 2 Decebal

Zona 2 nu a avut participanți la această competiție.

Tenis de masă individual:

  1. Zona 2 – HERGHELEGIU GOGORIȚĂ RODICA  – Asociația Polițiștilor Locali Galpol Galați
  2. Zona 3 – DRAGU FĂNEL – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali Slobozia
  3. Zona 5 – DAIANU IOAN  – Asociația  Profesională a Polițiștilor Locali Timișoara
  4. Zona 6 – CEUCĂ GAVRIL – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali SAMUS Satu Mare
  5. Zona 7 – MIHAILESCU MARIAN – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali din Județul Alba
  6. Zona 8 –  ȘTIRBU MARIUS – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali A. I. Cuza , Sector 3

Tenis de masă echipe:

  1. Zona 2 – HERGHELEGIU GOGORIȚĂ RODICA/ TODIREANU ROMICĂ  – Asociația Polițiștilor Locali Galpol Galați
  2. Zona 3 – DRAGU FĂNEL/ TOMA FLORIN – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali Slobozia
  3. Zona 5 – DAIANU IOAN/HANCIG MIRCEA  – Asociația  Profesională a Polițiștilor Locali Timișoara
  4. Zona 6 – SĂVEANU DOREL /CEUCĂ GAVRIL – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali SAMUS Satu Mare
  5. Zona 7 – PETRIC VALER/MIHAILESCU MARIAN – Asociația Profesională a Polițiștilor Locali din Județul Alba
  6. Zona 8 –  ȘTIRBU MARIUS/MIRCEA DOBRICĂ – Asociaţia Profesională a Poliţiştilor Locali A. I. Cuza, Sector 3

Zona 1 și Zona 4 nu au avut participanți la aceste competiții.